English (United Kingdom)Albanian-AL
Tuesday 16th of September 2014
first
  
last
  
start
stop
Për flok të yndyrshme PDF Print E-mail

Flokët me vaj Pse janë flokët me vaj?
Nuk ka gjë të till si flokët me vaj, lëkura e kokës me vaj, kto vajra dhe yndyrëra flliqin flokët. Te flokët e drejtë vajrat përhapen më shpejt kurse te flokët dredha-dredha më ngadal. Në Azi grat me flokë të drejta ishte më problem yndyra kurse ato me flokë dredha-dredha dhe të zeza ishin kryesisht të thatë.

Si duhet të trajtohen flokët me vaj?
Për flokët me faj duhet të zgjidhen shampo shëndetësore  dhe të zgjidhen me kujdes . Pra përdorën shampo për flokë me vaj.


Flokët duhet të lahen, sa shpesh?
Shumë njerëz larë flokët, nuk e kokës e shampon që është marrë parasysh. Në fakt, për të pastruar kokës dhe shampon e flokëve për të mbrojtur shëndetin e prodhuar. Prandaj, sipas përzgjedhjes shampo kokës duhet të bëhet. Larë flokët me vaj shumë shpesh, në fakt, qelizat dhjamin e kokës për të punuar më fort, e cila mund të shkaktojë më shumë yndyrë.

Me sekrecione flokët naftës tepruar në një ditë apo edhe çdo orë mund të jetë pak yndyrë. Por sigurisht më shumë se flokët e larë një herë në ditë nuk duhet të përpiqet të lajë edhe frekuenca e ditëve duhet të merret me vaksinë. Përdorur çdo ditë, çdo ditë do të lani flokët tuaj shumë të buta me një shampon, një herë në javë për të përdorur një shampo të thellë spastrimit që është një tipar duhet.

Si flokët duhet të lahen me vaj?
Tepër flokët me vaj dhe larja e kokës, ndërsa para se të lani flokët të lahen dy herë mund të jetë e nevojshme. Pacienti filloi të shkumë shampo, lëkurë e kokës do të thotë për të hequr dhjamin që duhet të shpjegohet. Ndonjëherë është shumë e kokës me vaj, vaj ishte hequr nga lëkura nuk do të jetë për shkumës. Flokët e grave gjatë për të lani flokët e kokës së tyre me gishta në kodër për të mbledhur praktike dhe masazh kokës duhet të zbatohen.

Si mund ta përdor shampo për flokët me vaj duhet të jetë?
Produkte te kujdesit e flokeve mos u kufizuar vetëm me vajrat e flokëve, mund të përmirësojë cilësi e flokëve, lëkurës për të goditur dhe gjithashtu për të parandaluar e thatë, duhet të jetë humidifier ndikim. Zgjedhja Shampo është një tjetër faktor i rëndësishëm. Prodhuara nga lloje të ndryshme të shampoos flokut janë të ndryshme. Shampoos shampo për flokët me vaj përmbajnë më pak hidratues dhe të fortë. Kur produktet e përzgjedhjes, vaj, silikoni, lanolinë përfshijnë jo tuaj-të preferuar.

A conditioner e flokëve duhet të përdoret?
Në kondicioner flokët dhe një moisturizer në posedim të dy produktet nuk përdorin flokëve me vaj. Already naftës është mbrojtja tuaj më të mirë. Për të eksplorojë një larmi të moisturizer flokët, i cili është i sekretuar vetëm nga shkaqet e lëkurës naftës për përhapjen e lehtë në flokë. Qoftë se ju përdorni balsam për flokët e flokëve është që të jetë i sigurt, pasi laj, vetëm një kondicioner shumë dritë për qëllime flokët mund të përdoren.

Si të jenë flokët formuar?
Shpeshta brushing e flokut vaj flokët dhe zvarritje shpejtësi deri në jetë. Gjithashtu aktivizon gjëndrat dhjamor brushing. Në Përveç kësaj, flokët duhet të mblidhen sa më pak të jetë e mundur. Në Përveç kësaj, flokë lehtë mund të jetë prerë në flokë dhe mund të heq nga procesi i redukton yndyrë. Për shembull, të bëhet i përhershëm flokët larg nga ënjtje nga kokës, flokët të naftës do të reduktohet.

Cilat janë disavantazhet e flokëve me vaj?
A nuk të parandaluar tepërt derdhje nafte e flokëve mund të shkaktojë shtuar. Gjithashtu provoni dhe pitrosporium kokës duke përfshirë një numër në rritje të kërpudhave në flokë dhe zbokth në shfaqjen apo rëndim i shkakton ekzemë seborrheic. Prandaj, duke bllokuar flokë dhe lëkurë e kokës e shëndetit të naftës është e rëndësishme.

feed3 Komente
lina
February 05, 2010
213.162.66.128
Votes: +7

pershendetje flm per keto informacione po qfar shampo duhet me perdor kunder yndyres edhe zbokthit se un per vete perdor herder shollders ju perdhendes

report abuse
vote down
vote up
admin
February 07, 2010
91.187.103.62
Votes: +2

pershendetje Herder Shollders osht i mir per perut , flok te yndyrta mas mirti osht me shku te mjeku, mu kontrollu rrojen e kokes se flokt bi sebep se likura e kokes yndyron , per flok te yndyrta per shampon a ma thjesht ma mir si ki flokt natyrale

report abuse
vote down
vote up
sasa
July 25, 2010
80.80.169.95
Votes: +3

shum flm per kto kshilla:D

report abuse
vote down
vote up

Shkruaj Koment
 
  smaller | bigger
 

busy