English (United Kingdom)Albanian-AL
Sunday 21st of September 2014

first
  
last
  
start
stop
Maska në shtëpi që mund të pergadisni pdf Shtyp Email

Mask për flokë me vaj ulliriJu nevoiten këto materiale: 5 lugë vaj ulliri 2 vezë Bone
Ndërtimi i maskës për flokë me vaj ulliri:
Ju mund të merrni vaj ulliri me vezë ti përzieni dhe pastaj ti bëni një masazh të ngadalët flokut tuaj. Pastaj mbuloni me një peshqir.Shpërlaj pas 15 minutave.              Mask për flokë me mjaltë dhe vaj ulliri Pajisjet që na duhen: 3 lugë gjelle vaj ulliri 2 tablespoons mjaltë Bone Ndërtimi i maskës me mjaltë dhe vaj ulliri:
Duhet të të merrni vaj ulliri dhe mjaltin që flokët tuaj të shkëlqejnë tërësisht.Pastaj shtrij flokët me një perde. Dhe pas 15 minutash shpërlaj tërësisht.
Mask për flokë të ndritshme Këto materiale na duhen:
1 filxhan lëng limoni i shtrydhur ose uthull Ndërtuar në:
Një gotë me lëng limoni bëj flokët, pastaj bëri një masazh dhe pastaj shpërlaj tërsisht. Dhe flokët tuaj do ta marrin tërësisht shkëlqimin. Këtë metodë mos e përsërisni para 2 javë. Mask për humbjen e flokëve dhe perutit

Maska bimore bënë kujdes për flokët dhe na duhen këto paisje: Farë Cumin
Ndërtimi i maskës:

Fara cumin dhe depozitimin në ujë. Bëj masazh kokës për rreth 15-20 minuta. Pastaj pastroje tërsisht. Nuk ngel asgjë më në kokën tuaj.
Mask për flokë të buta dhe të ndritshme Na duhen këto paisje: 1 filxhan ulluth molle Një  lugë gjelle herbs, në varësi të problemit tuaj ju duhet të zgjidhni nga lista e meposhtme: Për kujdesin e përgjithshmëm të flokëve: rozmarinë, acaroj, rrënjë rodhe, lule e madhe Për flokët e thatë: kamomil, kafaz i zi, rrënjë bar, acaroj, lule e madhe Për flokët me vaj: predha limoni, nenexhik, barë limoni Ndërtimi i maskës natyrore të flokëve: Gras i duhur për flokët tuaj, ujë të nxeht në sasi të mjaftueshme dhe mbajë gjysëm orë. Dhe mbush 1 filxhan uthull molle dhe të përfshirë me një të kaltër Llokoçis. Pastaj shpërlaj flokët dhe bëj një përzierje.
Maska për flokë me shkëlqim: Një portokall 1 lugë gjelle mjaltë Pak pika të naftës Sandalwood Maska për shkëlqim të flokëve ndërtohet: Me lëng portokalli, uji, mjaltë dhe përzierje Sandalwood të naftës. Mask pë flokët e dëmtuar  Materialet: Një banane
Pak pika vaj bajame Për ndërtimin e maskës së flokëve të dëmtuar: Përzierje banane me vaj bajame dhe bëni  masazh flokëve tuaj. Lëreni atë në flokët tuaj rreth 15 min, pastaj shpëlajë me ujë të minave. Pastaj përdorëni balsam për flokë.Mask për flokë të thatë Materialet: Një lugë gjelle mjaltë ½ filxhan qumësht  Ndërtimi i maskës për flokë të thatë: Me mjaltë dhe qumësht mbani flokët rreth 15 min. Pastaj shpërlani tërësisht.Mask për humbjën e flokëveNuk është një mask e vetme por shum maska të ndryshme. Ky është ndërtimi i tyre.Materialet: Olive Mjalt Kanellë 2 vezë Jonxhë Spinaq Coriander Vaj Almond Së pari, perimet me gjethe jeshile, karrota, mangoes, kajsi të thata, drithërat, thjerrëzat dhe lakër Bruksel  përmbajnë proteina të pasura me një dietë. Maska për humbjën e flokeve, pra ndërtimi i saj është: Maskë 1: vaj ulliri, mjaltë dhe kanellë, si për të përgatitur një pastë. Duhet ti bëni  masazh kokës rreth 15 minuta për ta mbajtur të sigurt. Pastaj shpërlaj tërësisht. Përëriteni 3-4 herë në javë.  Për të zgjatur flokët: Çdo ditë alfalfa, spinaq i freskët dhe koriandër dhe ujë. Kjo e bën flokët më shpejtë të zgjatet. Maskë 2: vaj bajame në kokë bëri zvarritje 2-3 herë në ditë. Kjo do të parandalon humbjen e flokëve më shumë. Mask për flokë të thyer
Materialet: Vaj kokosiLëng limoni ndërtimi i maskës për flokë të thyera: Dy herë në javë, lëng gëlqere me vaj kokosibëni zvarritje flokëve tuaj. Mask ër energjin elektrike të flokëveMaterialet: Mjalt Ndërtimi i maskës për flokë elektrike:
Një litër  ujit të përzier me mjaltë mund të çorbakaşığı,

feed0 Komente

Shkruaj Koment
 
  smaller | bigger
 

busy